Набрали чинності норми, якими запроваджуються приватні виконавці

Набрали чинності норми, якими запроваджуються приватні виконавці

Сьогодні, 05.01.2017 набрали чинності норми Закону України «Про виконавче провадження», якими запроваджуються приватні виконавці. Відтепер, тема нової інституції переходить із теоретичної площини в практичну.

11-nepriyemnix-istin-pro-liderstvoТаким чином, відсьогодні в Україні могли з’явитися перші приватні фахівці уповноважені державою на здійснення її функцій в частині примусового виконання судових рішень та рішень інших органів. Саме з метою вчасного початку роботи приватних виконавців, уже 06.07.2016 набрав чинності пункт 7 Перехідних положень Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів»:

Кабінету Міністрів України:
– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
– забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
– забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

«За відведені півроку цілком можна було організувати прийняття усіх необхідних НПА та провести навчання й стажування майбутніх “приватників”, яким 05.01.2017 урочисто вручити посвідчення» – заявив Голова Агенції з питань виконання рішень Володимир Боєру.

Очікується, що навчання перших приватних виконавців розпочнеться наприкінці січня, про що зазначається на сайті Мін’юсту. Так, перші фахівці складуть іспит тільки в березні.

Разом з тим, також з 05 січня 2017 року набули чинності і статті 8 та 9 Закону України «Про виконавче провадження».

Це означає що відсьогодні має запрацювати нова «Автоматизована система виконавчого провадження», до складу якої входять, зокрема: Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, Єдиний реєстр боржників, Реєстр рiшень, виконання яких гарантується державою та інші бази даних.

Про автора

Інформаційна служба administrator

Напишіть відгук