Скільки має бути приватних виконавців?

Скільки має бути приватних виконавців?

«Чому така низька активність? Чому люди не йдуть в професію?». Такі питання ставив під час ІІ Міжнародного форуму з виконавчого провадження перший заступник директора Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України Костянтин Сілкін.

По-перше, варто розглянути питання «А скільки ж приватних виконавців Україні потрібно?». Більшість експертів сходяться в тому, що приватних виконавців має бути близько 4 тисяч. Це та кількість, які дійсно дозволить зменшити навантаження на органи державної виконавчої служби і відчутно покращити загальний показник виконання рішень в Україні.

Коли кількість приватних виконавців сягне чотирьох тисяч?

«За способом організації роботи, вимогами до фахового рівня та багатьма іншими показниками, приватних виконавців можна порівняти з приватними нотаріусами. Сьогодні в Україні 5543 приватних нотаріусів та 798 державних нотаріальних контор. Тобто приватних виконавців має бути приблизно стільки, скільки й приватних нотаріусів. Але значною відмінністю є сама сутність цієї роботи. Нотаріус працює переважно в межах офісу, а виконавець – переважно на виїзді, постійно перебуваючи в епіцентрі конфліктів між стягувачем і боржником і сам мимоволі стає його учасником. Виконавцем може бути лише людина з винятковою стресостійкістю» – каже Голова Агенції з питань виконання рішень Володимир Боєру. «Тому, логічно припустити, що попит на професію приватного виконавця буде значно менший ніж на професію приватного нотаріуса. Виходом є лише не перешкоджати кандидатам на шляху до професії».

Наразі, навчання пройшли понад 600 осіб. Серед них чимало юристів, які проходили навчання виключно з метою підвищення власної кваліфікації і не мали наміру ставати приватними виконавцями. Ще певна частина не хоче бути «першопрохідцями», оскільки з цим може бути пов’язано багато складнощів.

Інститутом права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, що здійснює додаткову підготовку майбутніх приватних виконавців, уже розпочато навчання четвертої хвилі та сформовано склад п’ятої.

«Ми проводили опитування наприкінці 2016 року серед охочих стати приватним виконавцем. За його результатами, тільки 15% опитаних прагнули бути у перших лавах. 60% опитаних сказали, що подаватимуть документи на навчання тільки після появи перших приватних виконавців. Це вказує на те, що бажаючих насправді, значно більше ніж може здатися» – повідомив В. Боєру.

Нагадаємо, станом на сьогодні, посвідчення приватних виконавців отримали 94 особи і 58 з них уже внесені до Єдиного реєстру приватних виконавців.

Про автора

Інформаційна служба administrator

Напишіть відгук