Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі обговорили у Львові

Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі обговорили у Львові

Вчора, 18 жовтня відбувся великий захід на тему “Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі”.

Члени Агенції з питань виконання рішень Ольга Верба-Сидор та Юрій Білоусов взяли активну участь в українсько-польській науковій конференції “Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі”, яка відбулася 18 жовтня 2019 року на юридичному факультеті Львівського державного університету внутрішніх справ за сприяння проекту ЄС “Право-Justice” та Асоціації приватних виконавців України.

На конференції було розглянуто 4 блоки питань: правовий статус виконавця, нагляд за виконавцем, фінансування системи виконавчого провадження, відповідальність виконавця.

У першій секції, яку модерувала д.ю.н., проф. Світлана Фурса (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), з доповідями виступили: проф. д. хаб. Маріуш Яблонський (Вроцлавський університет), який висвітлив новели правового статусу судового виконавця в Польщі, к.ю.н., доц. Ольга Верба-Сидор (Львівський державний університет внутрішніх справ), яка окреслила еволюцію системи примусового виконання рішень судів та інших юрисдикційних органів в Україні, к.ю.н., доц. Сергій Кравцов (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), який розповів про виконавче провадження у контексті завершальної частини судового розгляду у світлі практики ЄСПЛ та протидії зловживанню процесуальними правами учасниками виконавчого провадження.

Проблемі нагляду за судовим виконавцем була присвячена друга секція конференції, модерував яку проф. д. xаб. Роберт Кульський (Лодзький університет). Проф. д. xаб. Радослав Флейсар (Ягеллонський університет) доповів про нагляд за судовим виконавцем в Польщі, к.ю.н., проф. Юрій Білоусов (Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова) проаналізував попередній та наступний судовий контроль за діяльністю виконавця за законодавством України, д.ю.н. проф. Ірина Ізарова розповіла про відкрите та гласне виконання судових рішень в Україні в світлі європейських стандартів.

Проблеми фінансування системи виконавчого провадження були предметом обговорення третьої секції, яку модерував проф. д. хаб. Маріуш Яблонський (Вроцлавський університет). Проф. д. xаб. Марек Каліновський (Університет імені Ніколая Коперніка) ознайомив учасників конференції із системою фінансування виконавчого провадження у Польщі. Народний депутат 8 скликання Руслан Сидорович у своїй промові зробив екскурс історією запровадження законодавцем інституту приватних виконавців в Україні. Проблемні аспекти фінансування виконавчого провадження в Україні висвітлила к.ю.н., доц. Світлана Щербак (Сумський національий аграрнй університет).

Завершальна частина конференції була присвячена відповідальності судового виконавця. Дискусію модерував заступник Голови ради приватних виконавців м. Києва Дмитро Ляпін. Проф. д. xаб. Анджей Марціняк (Лодзький університет) доповів про матеріальну відповідальність судового виконавця за польським правом. Про проблеми впровадження стандартів належної правової процедури в процесі притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності розповіла д.ю.н. доц. Олена Овчаренко. Приватний виконавець, к.ю.н. Андрій Авторгов у доповіді висвітлив проблемні аспекти розмежування судового та відомчого контролю за діяльністю приватних виконавців.

Із ґрунтовним аналізом усіх проблемних питань, які виносилися за Програмою конференції до обговорення, виступила д.ю.н., проф. Світлана Фурса, запропонувавши шляхи їх вирішення.

Із науковою і видавничою діяльністю органів самоврядування судових виконавців у Польщі присутніх ознайомила проф. д. xаб. Кінга Флaгa-Герушинська (Щецінський університет).

Про автора

Інформаційна служба administrator