Мільйони для державних виконавців

Мільйони для державних виконавців

Днями, Інтернет сколихнули публікації про неймовірно великі розміри винагород, які були виплачені кільком державним виконавцям. Так, 8 виконавців отримали винагороду на суму близько 23 мільйонів гривень.

Користувачі соцмереж палко обговорювали величезні суми, які отримали виконавці до зарплати, обурюючись тим, що це гроші платників податків.

Вчора Мін’юст роз’яснив, що ці гроші виплачені не за рахунок державного бюджету, а за рахунок коштів, стягнутих цими виконавцями з боржників.

Що ж сталось насправді?

Згідно з профільним законом, державні виконавці отримують заробітну плату, що складається з посадового окладу, доплати за вислугу років, за ранг, надбавки, премії та винагороди. Якщо не брати до уваги винагороду, то сума всіх інших виплат «чистими» складає від 2000 тисяч гривень на місяць. Досі, інтернет-користувачі так само обурювались занадто низькою зарплатою державних службовців, називаючи її причиною корупції.

Без винагороди заробітна плата держвиконавців вкрай низька.

«Від посадового окладу разом з вислугою років та іншими виплатами після сплати податків я отримував зарплату в розмірі 1183 гривні, що тоді становило близько 40 доларів США» – пригадує час роботи державним виконавцем Голова Агенції з питань виконання рішень Володимир Боєру.

Наразі, законодавство передбачає право державного виконавця отримати винагороду у розмірі 2% від суми, яка була стягнута з боржника. Раніше, цей показник становив 5%.

Поза увагою спільноти залишились винагороди десятків виконавців в усіх регіонах України. Міністерство юстиції та головні теруправління юстиції в областях радо публікують шалені розміри винагород сподіваючись таким чином заохотити, зокрема, випускників юридичних вишів, піти на державну службу. Так, розміри винагород подекуди сягають кількасот тисяч гривень.

«Людина мусить розуміти що працює за таку низьку зарплату але колись, може й один єдиний раз за весь час служби отримає солідну винагороду» – каже Володимир Боєру.

Наприклад, виконавець, який після утримання податків отримує «на руки» 2700 гривень, формально за рік отримав близько 40 тисяч гривень. А за 5 років – 200 000 гривень! Виходить, якщо він одного разу отримає винагороду в розмірі 100 000 гривень, то розподіливши її по місяцям його служби, отримаємо 1350 грн.

«Робота державного виконавця є надзвичайно складною. Важко її порівнювати з більшістю інших професій на державні службі. А за рівнем небезпеки, робота державного виконавця ближча до роботи поліцейського. Однак, виконавці, на відміну від поліцейських, не мають табельної зброї. Зарплата державних виконавців мала би бути принаймні у кілька разів вища ніж є зараз» – зазначає Голова Агенції.

Також, викликає занепокоєння, «що разом із запуском системи приватних виконавців Міністерство юстиції так само розглядає можливість ініціювання перед Урядом встановлення на перехідний етап реформи верхньої межі винагороди виконавцям», про що Мін’юст повідомляє на своєму сайті.

Очевидно, що обмеження винагороди для приватних виконавців стати штучним блокуванням реформи і призведе до зниження рентабельності їхньої діяльності.

Нагадаємо, приватні виконавці не утримуються за рахунок держави, а за власні кошти організовують офіс, облаштовують його, самостійно несуть витрати та сплачують податки і збори в загальному розмірі 41,5%.

Про автора

Інформаційна служба administrator

Напишіть відгук