Перші приватні виконавці отримали свої посвідчення

Перші приватні виконавці отримали свої посвідчення

19702325_1631811030163754_6050515613308171029_nІнститут приватних виконавців – новела, якої давно чекало громадянське суспільство України та яке здатне перетворити систему органів виконавчого провадження із застарілого та недієвого на сучасний механізм забезпечення законності, швидкості та ефективності примусового виконання рішень. Це абсолютно нові дійові особи, появу та результати діяльності яких очікують громадяни всієї держави і вже від сьогодні приватні виконавці вступлять до своїх повноважень.

7 липня 2017 року, відбулося вручення перших 70 посвідчень приватного виконавця особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит. Саме з цього моменту має запрацювати даний інститут, запроваджений Законом України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016, що набрав чинності 05.01.2017 та визначає основи організації і діяльності по примусовому виконанню судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями.

Введення інституту приватних виконавців, який успішно працює в деяких розвинутих країнах уже сотні років, для України є досить прогресивною ідеєю, яка не лише надасть змогу вдосконалити систему органів примусового виконання рішень, а і дозволить привести українське законодавство у відповідність до законодавства держав ЄС.

Очевидні позитивні фактори нової «посади» можна довго перераховувати, починаючи з запуску нової Автоматизованої системи виконавчого провадження, і закінчуючи, власне, запровадженням змішаної системи виконання рішень, що так чи інакше дозволить державі оптимізувати всю систему органів державної виконавчої служби і залишити на посадах кадри, що є найбільш досвідченими та професійними.

Оскільки, тепер у стягувача з’явиться вибір, до якого саме суб’єкта подавати документ для примусового виконання: до державного чи до приватного виконавця, представники нової професії мають дещо зменшити надмірну завантаженість органів державної виконавчої служби, що набула критичного значення останніми роками.

Крім того, запровадження інституту приватних виконавців в Україні дозволить збільшити надходження до державного бюджету внаслідок перерахування сплачених такими виконавцями податків і зборів, а також сприятиме створенню привабливого інвестиційного потенціалу держави.

Принциповим є саме компетентність приватного виконавця, що в деяких випадках превалює над державним, адже до приватного виконавця заявлені більш жорсткі вимоги для набуття професії.

Аби отримати заповітне посвідчення приватного виконавця, необхідно пройти нелегкий, тривалий та, крім того, затратний шлях, що складається з певних стадій. Особа, якій виповнилось 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня та має досвід роботи за фахом не менше двох років має ще пройти певні етапи:
– навчання (1 місяць);
– розгляд заяви про допуск до складання іспиту Кваліфікаційною комісією приватних виконавців;
– складання кваліфікаційного іспиту;
– отримання посвідчення;
– перевірка офісу комісією Міністерства юстиції України;
– повідомлення про початок діяльності;
– внесення приватного виконавця до Єдиного реєстру приватних виконавців України.

Контроль за діяльністю приватних виконавців, на відміну від державних, також більш чіткий та регламентований. Зокрема, передбачені планові та позапланові перевірки з боку Мін’юсту та самоврядного органу – Ради приватних виконавців України.

Таким чином, новоспечені приватні виконавці, подолавши всі етапи набуття професії вступлять до вже повністю реформованої системи примусового виконання та удосконалюватимуть «правила гри», підвищуючи конкуренцію серед колег, що, в свою чергу, сприятиме зниженню корупції в органах державної виконавчої служби.

Опираючись на позитивний досвід зарубіжних країн, де працює та розвивається даний інститут, власне, самі приватні виконавці є зацікавленими в успішному завершені виконавчого провадження, адже від цього залежить їх особистий прибуток. Тому саме приватні виконавці можуть стати основною рушійною силою у покращенні якості виконання рішень загалом в Україні.

Сподіваємось, що представники нової професії виправдають довіру суспільства та покажуть вдалі результати вже протягом першого півріччя своєї роботи!

Голова Юридичного департаменту
Агенції з питань виконання рішень
Сергій Росінець

Про автора

Інформаційна служба administrator

2 коментарі

Юлія БіликОпубліковано6:45 pm - Лип 7, 2017

Вітаємо зі здобуттям знань та з отриманням посвідчень!

адвокат по недвижимостиОпубліковано1:26 pm - Лип 27, 2018

Неожиданно. Спасибо за информацию.

Напишіть відгук