ПЕРШІ ПРИВАТНІ ВИКОНАВЦІ ОТРИМАЛИ СВІДОЦТВА

ПЕРШІ ПРИВАТНІ ВИКОНАВЦІ ОТРИМАЛИ СВІДОЦТВА

250ad0cf459b0729a718f350f1ab1a37Перша хвиля майбутніх приватних виконавців закінчила навчання в Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України та отримали відповідні Свідоцтва.

Останнім часом ширилось чимало доводів, мовляв, як можна навчитися виконувати судові рішення за місяць. Однак, варто зауважити, що до навчання допускалися лише правознавці з рівнем не нижче магістра. Крім того, частина з них має досвід роботи у відповідній галузі. А ті, хто не мають – зобов’язані пройти стажування в органах державної виконавчої служби.

Якість засвоєння матеріалу Мін’юст перевірить шляхом проведення кваліфікаційного іспиту. Як раніше повідомляв заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, іспит є досить складним і вимагатиме глибоких знань та високого рівня професійної підготовки фахівців. Перші такі іспити планується провести уже в квітні.

Відповідно до Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 № 1403-VIII та Порядку допуску до професії приватного виконавця, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.10.2016 № 3053/5 (зі змінами), Тимчасова кваліфікаційна комісія приватних виконавців Міністерства юстиції України оголосила про початок прийому документів осіб, які виявили намір отримати право на здійснення діяльності приватного виконавця, для прийняття рішення щодо їх допуску до складання кваліфікаційного іспиту.

Зазначеним особам з метою реалізації їх права на допуск до складання кваліфікаційного іспиту необхідно подати Комісії:
1) заяву про допуск до складання кваліфікаційного іспиту;
2) копію паспорта;
3) копію диплома про вищу юридичну освіту;
4) копії документів про наявність відповідного стажу роботи (трудової книжки);
5) оригінал довідки про відсутність судимості;
6) оригінал інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
7) копію свідоцтва про проходження навчання;
8) копію свідоцтва про проходження стажування (крім осіб, які відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» звільнені від проходження стажування);
9) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;
10) заяву про надання згоди на обробку персональних даних;
11) дві фотокартки розміром 40×30 мм.

За результатами іспитів, ті, хто їх успішно складе, отримають Посвідчення, після чого мають стати на облік до податкових органів, застрахувати свою професійну діяльність, облаштувати свій офіс у відповідності з вимогами чинного законодавства та запросити до себе комісію Мін’юсту. Тільки після визнання відповідності офісу таким вимогам, приватний виконавець буде внесений до реєстру приватних виконавців. Таким чином, ті, хто завчасно підготувався, зможе розпочати свою діяльність не раніше кінця травня 2017 року.

Враховуючи, що приватне виконання судових рішень та рішень інших органів є новим ринком юридичних послуг, кожен приватний виконавець намагатиметься суворо дотримуватися норм чинного законодавства, адже він не тільки здійснює державні функції, але й, відверто кажучи, повинен мислити з позиції бізнесмена, який цінує власну ділову репутацію та повинен створити правильний імідж. А в разі зловживань, він буде позбавлений посвідчення, що фактично є припиненням його власної справи. Крім того, діяльність приватного виконавця знаходитиметься під ще більшим контролем ніж діяльність державних виконавців. Так, крім Міністерства юстиції та судової гілки влади, частина функцій контролю буде покладена на Асоціацію приватних виконавців України (АПВУ) в межах її компетенції.

Фахівці розраховують, що запровадження в країні змішаної системи примусового виконання, коли органи державної виконавчої служби та приватні виконавці співіснують паралельно, значно підвищить рівень виконання рішень в Україні та дещо розвантажить органи ДВС. Крім того, Міністерство юстиції розраховує, що ефективна система виконання рішень сприятиме значному підвищенню України у рейтингу “Doing Business” за показником “Забезпечення виконання контрактів”.

Необхідно чітко усвідомлювати, що якість та ефективність реформи залежить першочергово від професійної спільноти приватних виконавців – як до виконання своїх обов’язків ставитимуться самі спеціалісти та чи дозволятимуть колегам зловживати повноваженнями, такий і буде результат.
Перші підсумки будемо підбивати уже наприкінці 2017 року.

Голова Агенції з питань виконання рішень
Володимир Боєру

Про автора

Інформаційна служба administrator

Напишіть відгук